Jak zapobiegać powstawaniu aft?

Profilaktyka przy leczeniu aft
Zapobiegać powstawaniu aft można stosując odpowiednią dietę. Jeżeli jesteśmy podatni na afty to przede wszystkim powinniśmy wyeliminować z jedzenia takich produktów jak choćby; truskawki, ananasy, owoce morza, pomidory, cytrusy czekoladę i produkty zawierające pszenicę, żyto czy też jęczmień. Wymienione wyżej powodują powstawanie aft. Warto wyeliminować te produkty z naszej diety i próbować stopniowo wprowadzać, każdy z nich żeby sprawdzić, który nam najbardziej szkodzi i nie możemy go spożywać.
Powstawaniu aft zapobiega również jogurt naturalny. Przyjazne bakterie w nim zawarte pomagają zapobiegać powstawaniu zakażeń w jamie ustnej.
Bardzo ważne jest również to jakiej pasty do zębów używasz do codziennej higieny jamy ustnej. Dla osób u których często powstają problemy z aftami powinna ona nie zawierać składnika o nazwie siarczan sodowo-laurylowy czyli w skrócie SLS. Pasty do zębów nie zawierające tego składnika z pewnością można nabyć w aptece bez recepty lub u rodzinnego dentysty. Jeżeli mowa o paście do zębów to również należy zwrócić uwagę na szczoteczkę do zębów. Osoby podatne na powstawanie aft powinny mieć miękką szczoteczkę nie zawierającą ostrych krawędzi. Dzięki temu unikniemy tworzeniu niebezpiecznych ran w naszej jamie ustnej.
Afty często występują u osób, u których występuje niedobór witaminy B. Dlatego warto profilaktycznie zażywać kompleks witaminy, która wspomoże powstawaniu aft.
Staraj się nie stresować. Powstawanie aft to nic innego jak osłabienie Twojego układu immunologicznego, które wywołuje między innymi stres. Warto zatem zadbać o zdrowie i uprawiać więcej sportu, co pomoże nam rozładować zgromadzony stres.